ابزارهای سوراخ کاری

تکنولوژی سطح بالای سوراخکاری

گورینگ اولین مته خود را در سال ۱۸۹۸ تولید کرد و همچنان این آغاز خود را پابرجا نگه داشته است. رنج محصولات از گستره مته های میکرو دقیق (Micro-Precision) با قطر Ø ۰.۰۵ mm تا مته های مخصوص با اندازه  Ø ۱۸۰ mm که شامل مته های HSS و کاربایدی و الماس (PCD) هستند می باشد.

RT 100 TRIGON® RATIO DRILLING TOOL

طراحی مبتکرانه برای خنک کاری موثر

 

 

آلیاژهای کرم و نیکل در فولادهای زنگ نزن استحکام و مقاومت سایشی بالایی برای آنها ایجاد می کند و ماشینکاری اینگونه مواد همزمان با افزایش دمای فرآیند مشکل و سخت می شود. مته کاربایدی RT 100 Trigon® می تواند سرعت های برشی و نرخ برشی بالایی را تامین کند که طراحی مبتکرانه هندسه مسیر خنک کاری در داخل مته این امر را ممکن می سازد. در فولادهای زنگ نزن گرید های بالا به دلیل افزایش درصد آلیاژهای نیکل و کرم که باعث سایش زیاد و افزایش حرارت بیشتر می شود ماشینکاری آنها را مشکل تر می سازد، و محدود افزایش سرعت و پیشروی خواهیم داشت که با این تکنولوژی بسیار بهبود پیدا خواهد کرد.

 

ابزارهای سوراخ کاری

 

ابزار سوراخکاری تمام کارباید – RT 100 C

با مقایسه شبیه سازی CFD رفتار جریان سیال خنک کار:

هندسه مجرای خنک کاری روش سنتی در سمت چپ و برای ابزار کارباید Trigon در سمت راست در واحد متر بر ثانیه عمل می کند.

مته RT 100 تیپ C

نوع توسعه یافته مته های کارباید سری RT 100 Trigon به عنوان ابزر ویژه مته RT 100 تیپ C می باشد که برای مواد قطعه با براده های بلند طراحی شده است. به عنوان ابزار ویژه در اندازه های Ø ۳-۲۰ mm و تا عمق های سوراخکاری ۷ mm در دسترس می باشد. از قطر ø ۶.۰۰ mm تیپ C دارای طراحی جدید مجرای خنک کاری Trigon می باشد.

ابزار سوراخکاری RT 100 Trigon® – طراحی جدید مجرای خنک کاری

 

طراحی مبتکرانه هندسه برش خورده مجرای خنک کاری برای این مته های کاربایدی توسعه داده شده است تا احتیاجات لازم را برطرف سازد. مته کاربایدی RT 100 Trigon® یک ابزار سورخکاری شیار مارپیچ مبتکرانه برای ماشینکاری فولاد زنگ نزن گرید بالا می باشد که طراحی مجرای خنک کاری آن بصورت اختراع ثبت شده برای بیشنه عملکرد می باشد.

مته های میکرو سوراخکاری (Micro-drills)

برای سوراخکاری قطعات کوچک و ظریف با پایداری و دقت و صحت بالای فرآیند از این نوع مته های سوراخکاری استفاده می شود.

مته های میکروی HSS-E-PMمته های میکروی HSS-E-PM

 • فرآیند برشی قابل اعتماد برای ماشینکاری شرایط ناپایدار.
 • مقاومت سایشی بالای نوع HSS-E-PM و پایداری لبه های برشی.

مته های تمام کاربایدی میکرومته های میکروی HSS-E-PM

 • برای شرایط ماشینکاری پایدار
 • توانایی افزایش پارامترهای ماشینکاری نظیر سرعت برشی و تغذیه، و نیز افزایش طول عمر ابزار برشی

مته های تمام کاربایدی میکرو از نوع محصولات Exclusiveline (منحصر به فرد)

همچنین دارای مجرای خنک کاری داخلی

  • برای شرایط ماشینکاری پایدار با عملکرد بالا فرآیند و در رنج وسیعی از محصولات
  • عملکرد کاری بسیار بالا به ویژه در ماشینکاری فولادهای زنگ نزن و سوپر آلیاژها

 

چارت عملکردی انواع مته های سوراخکاری میکرو

چارت عملکردی انواع مته های سوراخکاری میکرو  چارت عملکردی انواع مته های سوراخکاری میکرو

مته های مارپیچ HSS/HSCO گورینگ

 

سنتی اما بطور مطلق ضروری. مته های سوراخکاری HSS.

 

برای کاربردهای عمومی جهت تولیدات دسته ای متوسط و کم با شرایط ماشینکاری ناپایدار و در زمانهایی که چقرمگی بالای ابزار نیاز باشد ابزارهای HSS/HSCO قابل اعتماد برای مصرف کننده می باشد. برای رنج محصولات زیاد و تولیدات سطح بالای عمیق رنج محصولات مته های HSS/HSCO گورینگ قابل مقایسه با رنج دنیا نمی باشد.

 • مخروط های مورس سوراخکاری تا قطرهای Ø ۹۸.۴۲ mm جزء محصولات رنج استاندارد گوینگ برای تولیدات موتوری خودرو و نیز کشتی سازی بطور ویژه قابل استفاده می باشد.
 • مته های سوراخکاری با طول بلند و استاندارد HSS با طول شیار ۸۵۰ mm و طول کلی ۱۰۰۰ mm به عنوان مثال با قطر ۱۰ mm برای ساخت قالب های پلاستیک و فلزی و ابزار سازی ها استفاده می شود.
 • مته های سوراخکاری HSS با مجرای خنک کاری داخلی با دناله های مستقیم و دنباله مخروطی مورس.
 • مته های مارپیچی و مته مرغک ها و مته های راهنمای NC ، پیش مته ها و مته های مغزی.
 • شامل ابزارهای استاندارد و ابزارهای سوراخکاری تا بالای قطر ۱۰۵ mm.

دقت با هندسه مته سوراخکاری

 

مته های اینسرت خور قابل تعویض برای ماشینکاری فولادهای کربنی و تیرهای فولادی

ابزار سوراخکاری HT800 برای ماشینکاری قطعات فولاد، فولاد زنگ نزن، چدن و آلومینیوم مناسب می باشد. با تنوع مختلف در هندسه و پوشش های اینسرت برای آن که همیشه احتیاجات کاری مورد انتظار را بطور کامل برآورده می کند.

بنابراین ابزارهای سوراخکاری HT800 با هندسه شیار بهینه شده قابلیت ایجاد سوراخ هایی با کیفیت مته ها

 

ی کارباید را دارد. با ترکیب مجرای خنک کاری داخلی شیار مارپیچ تخلیه براده بهینه ای را تامین خواهد کرد خصوصا برای سوراخکاری عمیق. به عنوان یک برنامه توسعه یافته در حال حاضر شرکت گورینگ اینسرت های قابیل تعویض مته برای ماشینکاری فولادهای کربنی و تیرهای فولادی را تامین می کند. هندسه ابزار طوری طراحی شده است که شرایط ناپایدار سوراخکاری را جبران کرده و عملکرد فرآیند سوراخکاری را نرم و یکنواخت می کند.

ابزارهای سوراخ کاری

 

 

 

WP ابزار کاربایدیی جدید برای سوراخکاری بصورت مودولار (سر مته قابل تعویض) می باشد که بر پایه HT800 تولید شده که ابزاری بهینه برای ماشینکاری تیرهای فولادی و قابلیت نوک ابزار آن برای هم مرکزی خوب سوراخکاری و عملکرد فرآیند یکنواخت از مشخصه های آن می باشد (جزء مته های بیلچه ای Spade drills می باشد).

  • واحد بازار: صنعت خودرو

 

 • قطعه: بوش
 • عمق سوراخ: ۲۴ mm و بصورت راه بدر
 • قطر: ۵ mm
 • جنس قطعه: C40
 • سرعت برشی Vc : ۱۲۰ m/min
 • نرخ پیشروی f : 35 mm/rev

ابزار HT 800 دارای یک هولدر فولادی مقاوم به سایش می باشد و یک اینسرت قابل تعویض و یک پیچ قفل کن که دیگر نیاز به تجهیزات کلمپ ندارد. اینسرت و و پین نگهدارنده آن با تلرانس بسته روی ابزار محکم نشسته و بصورت موقیت پایدار روی هلدر قرار می گیرد. و دارای پیچ کلمپ می باشد که به همراه پیچ قفل کن اینسرت در فرآیند ماشینکاری در برابر ارتعاشات سنگین پایدار می باشد.

تاثیر اقتصادی و دقت تا قطرهای Ø ۴۰ mm

با ابزار HT 800 علاوه بر دقت و کیفیت خوب کاری و قابلیت همرکزی آن به  علت قابل تعویض بودن اینسرت در آن می توان مواد مختلفی از جنس قطعه کار را با تعویض اینسرت آن ماشینکاری کرد که در مقایسه با ابزار تمام کاربایدی بسیار اقتصادی می باشد.

کلمپ پایدار و تعویض ساده روی دستگاه

ابزار اینسرتی HT 800 به راحتی روی ماشین قابل تعویض و هلدر آن کلمپ ابزار را نگه داشته و نیاز به تنظیم مجدد و باز و بست ندارد به همین دلیل زمان های باز و بست ابزار را کاهش داده و بطور موئثر خاموشی دستگاه کمتر خواهد شد.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *