تنظیم ابزار

طول آویزان  ابزار(OVERHANG)

هنگام ماشینکاری با طول های آویزان بلند، بسیار مهم است که برای یک ابزار صلب، تنظیم طول به گونه ای باشد که تماس نقاط کلمپ به درستی باشد. حداقل طول کلمپ توصیه شده مساوی ۴ برابر قطر ابزار می باشد.

آداپتور های استوانه ای می توانند در اسلیوهای (آستین) جداگانه کلمپ شود. آداپتورهای بزرگ می توانند توسط دو پوشش بیرینگ کلمپ شوند.

نوع شفت ابزار

تراشکاری

شیارزنی

دنده زنی

ابزار فولادی

۴ x BD

۳ x BD

۳ x BD

ابزار کاربایدی

۶ x BD

۵ x BD

۵ x BD

فولاد تقویت شده

۷-۱۰ x BD

۵ x BD

۵ x BD

کارباید تقویت شده

۱۴ x BD

۷ x BD

۷ x BD

BD = قطر ابزار تراشکاری

بهترین انتخاب

 

نگهدارنده ابزار

نگهدارنده های ابزار سندویک با نام Coromant Capto®  یک نگه دارنده ابزار ماژولار هستند که زمانی که درون اسپیندل قرار می گیرند، پایداری و تنوع کارکرد آنها افزایش می یابد؛ برای مثال در ماشین های چندکاره، ماشین سنترها با قابلیت ماشینکاری و تراش های عمودی

 

Silent Tools نیز زیرمجموعه ای از آداپتورهای ابزار تراش، فرز و بورینگ می باشند. آداپتورهای ابزار برای به حداقل رساندن ارتعاش بوسیله دمپ کننده داخل ابزار طراحی شده اند.

اغلب مشتریان Silent Tools از ابزار برای طول آویزان زیاد استفاده می کنند، اگرچه برای ابزارها با طول آویزان کوتاه (۳xD)، عملکرد آنها رشد می کند و کیفیت سطح آنها نیز بسیار بهتر می شود.

 

اسلیوها نیز راه حل هایی برای آداپتورهای استوانه ای می باشند که زمان تنظیم ابزار را کاهش می دهند. یک فنر پلانجر که داخل یک اسلیو سوار شده است، درون یک شیار می افند تا از صحت ارتفاع آن اطمینان به عمل آید.

سیستم نگهدارنده ابزار QS یک سیستم تعویض هولدر سریع می باشد تا زمان  مفید تولید را به حداکثر برساند. با استفاده از QS با فشار آب صابون بالا برای افزایش کیفیت قطعات و افزایش راندمان تولید می توان استفاده کرد

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *